Subskrypcja

Dodaj adres email aby otrzymywać bieżące informacje z gminy Boguchwała.

Dodaj
Licznik odwiedzin
Łącznie 3095834 os.
W 2017 roku 79623 os.
W listopadzie 6580 os.
Dzisiaj 114 os.

Aktualności

07 października 2014

Członkowie zespołu "Nosowiany" nagrywają film o życiu dawnej podrzeszowskiej wsi

Nieformalna Grupa Lokalna "Pod miastem" w Nosówce realizuje projekt pn. "Kiedy ranne wstają zorze - poranek w dzień powszedni na wsi początku XX wieku". Projekt został dofinansowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Lokalnych.

Celem tego projektu jest nagranie filmu, ukazującego warunki życia na dawnej wsi w regionie rzeszowskim. Role aktorskie kreują członkowie zespołu "Nosowiany" z Nosówki. Dziś też nie jest łatwo żyć rolnikom, ale zwłaszcza młodzi nie zdają sobie sprawy jak wielkie zmiany w każdej dziedzinie życia wsi dokonały się w ostatnim stuleciu - tłumaczą członkowie Zespołu.

29 września zrealizowano nagranie filmowe w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowe. Zakończenie projektu planowane jest na 15 listopada br. Film będzie rozpowszechniany w całym regionie rzeszowskim.

Źródło: Stefania Buda


 
   
Logowanie
Login
Hasło
Zaloguj  Zapomniałem hasła
Wszelkie Prawa Zastrzeżone © UM Boguchwała realizacja: ideo, powered by Edito CMS
 
 Serwis został wykonany w ramach Projektu „Elektroniczna gmina Boguchwała -  krok w kierunku społeczeństwa informacyjnego na obszarach wiejskich” który   jest współfinansowany ze środków  Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  w ramach ZPORR