Subskrypcja

Dodaj adres email aby otrzymywać bieżące informacje z gminy Boguchwała.

Dodaj
Licznik odwiedzin
Łącznie 3095826 os.
W 2017 roku 79615 os.
W listopadzie 6572 os.
Dzisiaj 106 os.

Aktualności

08 października 2014

Rusza budowa basenów otwartych w Boguchwale

W poniedziałek burmistrz Boguchwały Wiesław Dronka podpisał umowę z firmą Skanska S.A. na realizację przebudowy basenów otwartych w Boguchwale.

W ramach zadania przewidywana jest kompletna przebudowa istniejących basenów zewnętrznych wraz z konieczną infrastrukturą oraz niezbędnym zagospodarowaniem terenu. Zlokalizowane będą tam 2 baseny otwarte. Duży rekreacyjny o powierzchni lustra wody 355 m2, wyposażony w różnego typu atrakcje tj.: grzybek wodny, masaż karku, kanał sztucznej rzeki, punkty masażu, siatka do wspinaczki, gejzer powietrzny. Niecka basenowa o głębokości 1,20 m jako rozwiązanie systemowe, w całości wykonana będzie ze stali nierdzewnej. Z dużym basenem powiązane będą 2 zjeżdżalnie: rurowa i równoległa (rodzinna). Z mniejszym basem sąsiadować będzie plac zabaw z licznymi atrakcjami.

Mniejszy basen brodzik dla dzieci o powierzchni wody 53,98 m2 z wyposażeniem: dzwonek wodny z mocowaniem, maszt żaglowca z żaglem i zjeżdżalnią, fontanna ścienna Niecka basenowa o głębokości 0,15-0,35 m, jako rozwiązanie systemowe, w całości wykonana będzie ze stali nierdzewnej.

Ponadto planowana jest budowa plaży utwardzonej z nawierzchni syntetycznej, plac zabaw dla dzieci, budowa chodników, dróg dojazdowych, oświetlenia terenu, budowa stacji uzdatniania wody.

Firma Skanska wykona prace za cenę 5 mln 658 tys. zł. Zgodnie z ofertą termin rozpoczęcia budowy do 7 dni, od podpisania umowy a termin zakończenia prac budowlanych to 29 maja 2015 r.


O budowie basenów w Boguchwale w regionalnych mediach:

http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,16766732,Na_basen__Do_Boguchwaly.html
http://supernowosci24.pl/lada-dzien-ruszy-przebudowa-basenow
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141008/RZESZOW/141009706
 
   
Logowanie
Login
Hasło
Zaloguj  Zapomniałem hasła
Wszelkie Prawa Zastrzeżone © UM Boguchwała realizacja: ideo, powered by Edito CMS
 
 Serwis został wykonany w ramach Projektu „Elektroniczna gmina Boguchwała -  krok w kierunku społeczeństwa informacyjnego na obszarach wiejskich” który   jest współfinansowany ze środków  Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  w ramach ZPORR