Subskrypcja

Dodaj adres email aby otrzymywać bieżące informacje z gminy Boguchwała.

Dodaj
Licznik odwiedzin
Łącznie 3095811 os.
W 2017 roku 79600 os.
W listopadzie 6557 os.
Dzisiaj 91 os.

Sport

Na terenie gminy działa 7 klubów sportowych: Zakładowy Klub Sportowy Izolator Boguchwała oraz kluby amatorskie: Jedność Niechobrz, Iskra Zgłobień, Grom Mogielnica, Novi Nosówka, Płomyk Lutoryż i "SST Lubcza" Racławówka. Kluby te prowadzą sekcje piłki nożnej, sekcje szachowe i inne. Kluby te biorą udział w rozgrywkach na różnym poziomie. Wydatki na prowadzenie działalności sportowej w dużej mierze pochodzą z budżetu gminy.

 

W szkołach działają UKS-y, wiele imprez sportowych na trwałe zagościło w kalendarzu wydarzeń gminnych. Niemal każdego roku uczniowie-sportowcy gminy Boguchwała zdobywają laury zarówno zespołowe jak i indywidualne na zawodach rejonowych lub wojewódzkich.

 

Turyści-kolarze mogą podziwiać piękno gminy, korzystając ze ścieżki rowerowej przy wykorzystaniu dróg i odpowiednio przygotowanych ścieżek polnych.

 

Warunki panujące na terenie gminy sprzyjają również uprawianiu sportów zimowych.

 

Jedną z ofert gminy na okres letni w zakresie wypoczynku jest dobrze zorganizowany kompleks basenów kąpielowych w Boguchwale, który wzbogacany jest stale nowymi atrakcjami.

 

Kluby w sieci:

 

Izolator Boguchwała   www.zksizolator.eu

 

Jedność Niechobrz   www.jednosc.futbolowo.pl

 

Grom Mogielnica   www.grom-mogielnica.futbolowo.pl

 

Novi Nosówka   www.novi.futbolowo.pl

 

SST LUBCZA Racławówka  www.sstlubcza.com

 

DZIĘKI UPRZEJMOŚCI www.sstlubcza.com

 
   
Logowanie
Login
Hasło
Zaloguj  Zapomniałem hasła
Wszelkie Prawa Zastrzeżone © UM Boguchwała realizacja: ideo, powered by Edito CMS
 
 Serwis został wykonany w ramach Projektu „Elektroniczna gmina Boguchwała -  krok w kierunku społeczeństwa informacyjnego na obszarach wiejskich” który   jest współfinansowany ze środków  Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  w ramach ZPORR